صفحه اول اخبار اخبار منتخب کتاب " اندیشه سیاسی امام خمینی(ره)" منتشر شد
بازدید: ۲۲۴۹

کد خبر: ۴۱۲۲
شنبه ۱۰ خرداد ۹۳ ساعت ۹:۲۳

درآستانه سالروز ارتحال جانگذار بنیانگذار انقلاب اسلامی؛

کتاب " اندیشه سیاسی امام خمینی(ره)" منتشر شد

درآستانه بیست و پنجمین سالروز ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی،کتاب ارزشمند " اندیشه سیاسی امام خمینی(ره)" نوشته غلامرضا ذاکرصالحی از سوی انتشارات سروش منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات سروش؛ مؤلف در این اثر ارزشمند در پنج مقاله، افزون بر ارائه ارکان اندیشۀ سیاسی امام خمینی(ره)، ریشه‌های نظری تفکرات ایشان را در آموزه‌های دینی بررسی می‌کند و می‌کوشد از خلأها و آسیب‌های پیش‌گفته دوری کند.

در مطالعات مربوط به اندیشۀ سیاسی اسلام نکته‌ای که باید مورد توجه پژوهشگران قرار گیرد، آسیب‌شناسی گونه‌ای از تفاسیر اندیشۀ دینی است که نوعی اصالت تسلیم، توقف نظری و رئالیسم سیاسی را برای جهان اسلام به ارمغان می‌آورد.

حرکت امام خمینی(ره) نقطۀ مقابل این تفاسیر، در برهه حساس از تاریخ معاصر است. از این رو، فهم زوایای این حرکت تنها پس از بازشناسی تاریخی اندیشۀ سیاسی اسلام و الگوهای عملی نهضت اسلامی، به‌ویژه نهضت عاشورا از یک سو، و شناخت جامع رویکردهای رقیب در جهان اسلام ازدیگرسو امکان‌پذیر است.

چارچوب تفکر و عمل امام خمینی(ره) که مبتنی بود بر نحوۀ برداشت ایشان از مفاهیم عاشورایی به‌عنوان مفاهیم واسط برای تبیین حرکت مردمی علیه رژیم پهلوی، حداقل در سال‌های دهه‌های ۴۰ و۵۰ ، جدید و بکر بوده است، لذا نهضت امام‌خمینی(ره) را نمی‌شد پیش‌بینی، پیشگیری و با آن مقابله کرد.

کتاب اندیشه سیاسی امام خمینی(ره) مجموعه مقالاتی است که در سال های گذشته در سمینار بین المللی امام خمینی(ره) در تهران ارائه شده اند و اکنون با افزودن سه مقاله دیگر، به زیور طبع آراسته شده است.

این کتاب در ۱۰۸ صفحه، قطع رقعی و با قیمت ۴۵۰۰۰ ریال منتشر و در اختیار علاقمندان به اندیشه های فکریب و سیاسی حضرت امام خمینی (ره) قرار گرفته است.

علاقمندان برای تهیه این کتاب و سایر کتب انتشارات سروش به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه شهید مطهری انتشارات سروش به نشانی: خیابان استاد مطهری، نرسیده به خیابان شهید مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن ۸۸۳۱۰۶۱۰-۰۲۱ و یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش مراجعه یا با تلفن ۶۶۴۹۳۶۲۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

همچنین مرکز پخش پکتا ( نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن ۶۶۹۷۳۲۰۳ ( ۲۰ خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقمندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر است.

دیدگاه شما چیست؟
نام شما:
آدرس پست الکترونیک شما:
تلفن شما:
دیدگاه:

Share/Save/Bookmark
1 رای