صفحه اول اخبار اخبار منتخب جدید ترین ویرایش ۹ جلدی شاهنامه فردوسی منتشر شد
بازدید: ۷۹۲۰

کد خبر: ۳۲۱۲
سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۹۲ ساعت ۹:۱۳

از سوی انتشارات سروش ؛

جدید ترین ویرایش ۹ جلدی شاهنامه فردوسی منتشر شد

سروش: انتشارات سروش همزمان با روز بزرگداشت فردوسی، شاعر بلند آوازه ایران، جدیدترین ویرایش مجموعه ۹ جلدی شاهنامه فردوسی نسخه مسکو را منتشر و به بازار عرضه کرد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات سروش، متن مشهور به شاهنامه مسکو از معتبرترین متن های تصحیح شده شاهنامه است که تصحیح اول آن در ۹ جلد در فاصله سال های ۱۳۴۱ تا ۱۳۵۰ در مسکو چاپ شد.

دومین متن مصحح شاهنامه در سال های ۷۰ جلد یک و ۷۱ جلد دو در مسکو به چاپ رسید و مجموعه حاضر به عنوان ویرایش سوم و کامل شاهنامه مسکو منتشر می شود.

این اثر حاصل کوشش مستمر و تجارب بیش از یک دهه تلاشگران و رهپویان دونحلۀ شاخص شاهنامه شناسی یعنی بنیاد شاهنامۀ فردوسی و دانشگاه خاورشناسی مسکو با ویراستاری استاد مهدی قریب است که از سوی مصححان روسی پروفسور محمد نوری عثمانوف و زنده یاد رستم علی اف به سروش پیشنهاد و آماده نشر شد.

این اثر ۹ جلدی با کیفیت چاپ، کاغذ، جلد و بسته بندی مناسب همزمان با روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، به مخاطبان و علاقمندان زبان شیرین فارسی عرضه می شود.

براساس سند راهبردی "افق رسانه" پاسداری از خط، زبان فارسی میراث کهن اسلامی ایرانی و تاریخ کهن ایران زمین از جمله مأموریت های انتشارات سروش است و اهتمام به ویرایش شاهنامه نسخه مسکو گامی مهم در این جهت است.

این اثر ارزشمند در قالب مجموعه ۹جلدی در شمارگان یک هزار دوره و با قیمت ۲۷۵۰۰۰ تومان توسط انتشارات سروش به علاقمندان و مشتاقان زبان فارسی و پژوهشگران عرضه شده است.

علاقمندان برای تهیه کتاب به فروشگاه شهید مطهری سروش به نشانی: خیابان شهید مطهری، نرسیده به خیابان شهید مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن ۸۸۳۱۰۶۱۰-۰۲۱ و یا فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب اسلامی، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، مراجعه یا با تلفن های ۸۸۳۴۵۰۶۴ معاونت بازرگانی انتشارات سروش تماس حاصل نمایند.

دیدگاه شما چیست؟
نام شما:
آدرس پست الکترونیک شما:
تلفن شما:
دیدگاه:

Share/Save/Bookmark
2 رای