صفحه اول اخبار عناوین سروش هفتگی مجموعه " یلدا " برای محرم
بازدید: ۱۴۶۱

کد خبر: ۲۰۳۰
شنبه ۲۱ مرداد ۹۱ ساعت ۱:۱

مجموعه " یلدا " برای محرم

سيمافيلم از همين حالا آستین‌هایش را بالا زده تا براي محرم يك مجموعه مناسبتي را در ۱۱ قسمت توليد و آماده پخش كند.

اين مجموعه كه «یلدا» نام دارد، نخستین مجموعه مناسبتی مرکز سیمافیلم است که با مشاوره داوود میرباقری ساخته می‌شود و كارگرداني آن را هم حسن ميرباقري بر عهده خواهد داشت.

«يلدا» داستان مردي به نام حاج‌محمدعلی زاهدی مشهور به مندلی را روايت می‌کند که سال‌هاست سنت تعزیه‌خوانی را در شهرستان بسطام حفظ کرده است و با نزدیک شدن زمان مرگش احساس می‌کند که خطا یا گناهی در گذشته، باعث تنهایی و آشفتگی امروز او و دور افتادن فرزندانش از اصالت‌هاست. وی به جست‌وجو در گذشته‌اش می‌پردازد تا اینکه...

از آنجا كه داستان اين فيلم در شهرستان بسطام می‌گذرد، لوكيشن آن در همين شهر خواهد بود و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، کار کمتر از یک ماه دیگر در بسطام کلید می‌خورد و مدت زمان پیش‌بینی‌شده برای تصویربرداری آن هم چهار ماه اعلام شده است.

این مجموعه به انتقال مفهوم مرام در زندگی نسل جدید می‌پردازد تا پس از آشنایی با سنت‌های اصیل به معرفتی تازه برسند و احیاگر مرام و معرفت عاشورایی به‌ویژه در ارتباط با عملکرد حضرت ابوالفضل (ع) باشند. حسن ميرباقري كه يكي از نويسندگان «مختارنامه» نیز بوده، در اين حوزه تحقيقات انجام داده است. تا به حال الهام پاوه‌نژاد و حمیدرضا آذرنگ به عنوان دو تن از بازیگران اصلی مجموعه «یلدا» قرارداد بسته‌اند و به گفته بهروز خوش‌رزم كه تهیه‌کنندگي اين مجموعه را بر عهده دارد، علاوه بر این بازیگران، قرارداد حامد میرباقری نیز منعقد شده است و سایر بازیگران هم به‌مرور در حال پیوستن به پروژه هستند؛ به طوری که پیش‌بینی می‌شود به‌زودي فهرست بازیگران اين مجموعه  تکمیل شود.

 

دیدگاه شما چیست؟
نام شما:
آدرس پست الکترونیک شما:
تلفن شما:
دیدگاه:

Share/Save/Bookmark